28.4.2018 brigáda na Prašivé

Rozhodli jsme se, že stejně jako loni, pomůžeme i letos při opravě a úpravě chaty na Prašivé.
   Dnešního dne vyvezl malý autobus dvacet členů (osm mužů a dvanáct žen) až nahoru k chatě. Podle pokynů byli mnozí vybaveni sekyrkami a malými pilkami, měli jsme i vlastní motorovou pilu. Pracovali jsme zhruba od devíti do šestnácti hodin, s nutnou přestávkou na oběd. Nejtěžší práci dělali muži, vyřezávali a vysekávali stromy a porost na prudkém svahu v úseku, kudy bude k chatě vedeno potrubí a kabel, řezali, vyváželi a štípali pokácené stromy, čistili studny. Bylo to opravdu namáhavé, i ti nejzdatnější již ke konci pracovali z posledních sil. Ženy natíraly, vytahovaly z použitého dřeva hřebíky, čistily sklep, odvážely a ukládaly nařezané a naštípané dřevo, vyhrabávaly a vyvážely ze zahrady spadané listí.
   Zpáteční cestu nám prodloužily dvě události. Hned po vyjetí z lesa u prvních domů ve Vyšních Lhotách nám tarasilo celou cestu z nejasných důvodů hasičské auto, museli jsme nejméně deset minut čekat, než ji uvolnilo. A po vyjetí na hlavní cestu opět čekání. Probíhal tu nějaký ženský cyklistický závod. Hlavní peloton se prohnal kolem poměrně brzy, ale poslední účastnici to trvalo téměř půl hodiny. Pak jsme již v klidu dojeli domů.

Text Mgr. Marie Minková

A poděkování:
———————————————————————————————————————

Ahoj Sono.
Rad bych podekoval za cely nas prasivacky team celemu vasemu odboru a hlavne tedy tem vsem, co dnes zase dorazili pomoci na Prasivou.
Opet jste udelali ohromny kus prace… A klobouk dolu tedy pred temi „starsimi rocniky“ hlavne, jak houzevnate zamakali. Fakt palec nahoru.
Jeste jednou dekujeme a tesime se s vami kdykoli a kdekoli na videnou!
Z Prasive zdravi
Martas

Martin Stiller
Mobil: 00420/604/618400
Tel: 00420/555/112277
E-mail: ms.broumovak@seznam.cz
www.Cyklocestovani.cz
www.ChataPrasiva.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.